Kalça Sistemi

Ürün Açıklaması

Bir orta kök modüler kavşağı bir distal stem tasarımı için tercih bağımsız bir proksimal gövde tasarımı seçimi için izin verir.Orta kök tasarım ayrıca boyutlandırma tamamen bağımsız proksimal / distal implant konumlandırma ve bileşen sağlar. Bu genellikle tam olarak cerrahi sırasında kadar ortaya değildir yerleştirilebilir kemik koşullar çeşitli sağlar. ZMR implantlar ya da standart bir birleşme tasarım ya da daha büyük bir hasta için, ekstra büyük bir birleşme (XL kavşak) ile veya bu hastalar için kullanılabilir Kimin femur yeterli proksimal destek sağlamak olmayabilir.

Sistem aynı zamanda distal fiksasyon, proksimal fiksasyon ve geniş gözenekli fiksasyon dahil fiksasyon felsefeleri, bir dizi barındırmaktadır.

ZMR Kalça Sistemi üç farklı gözenekli gövde stilleri içerir.

Düz ve kavisli spline sapları hastaya uygun duruma getirmek için, altı çaplarda üç kök uzunlukları kadar mevcuttur. Koronal yuvası kolay kök ekleme için izin distal stem daha esnek hale getirir.

Düz ve eğdi gözenekli sapları hastaya uygun duruma getirmek için, sekiz çaplarda üç kök uzunlukları kadar mevcuttur.Gözenekli Gövdeler plazma püskürtme ile kaplanmıştır Tivanium biyolojik fiksasyon için izin ® 6Al-4V Alaşım.

Corundumized, kamalı konik kök bitişik kemiğe eksenel, burulma ve eğilme yükleri ileten distal fiksasyon sağlamak için tasarlanmıştır.

Kontrendikasyonlar, uyarılar, önlemler ve yan etkileri de dahil olmak üzere tam ürün bilgileri için prospektüslerinde bakın.

Ürün Broşürü
Indications
The ZMR Hip Prosthesis is indicated for cementless total hip arthroplasty in patients whose bone stock is of poor quality or inadequate for other reconstruction techniques as indicated by deficiencies of the femoral head, neck or portions of the proximal femur. Arthroplasty should be performed only when more conservative methods of treatment have failed to provide symptomatic relief or when there is progressive disability.
Contraindications
Contraindications include:
  • Use of this device when a less invasive procedure would be sufficient
  • Skeletal immaturity
  • Loss of abductor musculature in the affected limb
  • Poor bone stock (e.g., steroid-induced metabolic bone disease)
  • Poor skin coverage around the hip joint
  • Neuromuscular disease (e.g., Charcot’s joint) in the affected limb