NexGen ® RH Diz

Ürün Açıklaması

NexGen RH Diz tibia kondil, tarafından yürütülmektedir yükün% 95 ile sonuçlanan bir modüler menteşe mekanizması sunar1 primer implant tasarımı yükleme desenine benzer.

Condylus hareket aralığı boyunca kaval kemiği üzerinde merkezlenmiş olarak kalır ve patella oluk şeklindeki bir tasarımı ile benzer olduğu için NexGen sistem, patella takip bir primer tasarlamak için diz benzer.

Daha zorlu artroplastisi prosedürleri için, NexGen RH Diz ile birlikte kullanılabilir Trabeküler Metal ™ Tibial ve Femoral Konileri * adresi bu en zor kemik kaybı senaryoları.

Yana NexGen RH Diz kullanılarak modüler tasarım yararlanır NexGen artırmaktadır, temel kemik kesimler için yapılanlar aynıdır NexGen İlköğretim Sistem Bileşenleri. Bu kemik kaybını en aza indirmek için yardımcı olur ve sık primer implant işlemlerinde kullanılan enstrümanların kullanımı sağlar.

Ile birlikte kullanıldığında * kemik çimentosu ile kullanılması gerekir NexGen RH Diz.

Patellofemoral femoral Kinematiği

NexGen RH Diz Femoral Bileşen diğer aynı patello-femoral tasarıma sahiptir NexGen Femoral Bileşenleri. Anatomik patella benzer – oluk patellanın derinden izlemenize olanak sağlar. Patella tam fleksiyon 60 ° ‘ye kadar desteklenir. Menteşe ekseni, merkezi bir konumda bir tutarlı sagital düzlem içinde condylus tutar. Patella fleksiyon sırasında vitreus kaymamasını Bu daha başlangıç, normal patella izleme sağlar.

Etki sınırlamak için tasarlanan, Subluksasyonu Resist

Subluksasyon direnmek için, NexGen RH Diz kilitleme mekanizması tasarımı 40 mm’lik minimum bir “sıçrama yüksekliği” sunuyor.

Femoral kondil ve yüksek bombeli tibial eklem yüzeyi arasındaki uygunluk oranı neredeyse 1 ile 1 olduğunu. Temas alanı maksimize ederek, polietilen stresler daha geniş bir alana dağılmış olan.

İletişim ve frontal yarıçapı oluşur NexGen  implant hiperekstansiyon hareket gibi artiküler yüzeyi ile RH Diz Femoral Komponent. Bu diz uzatma etkisi nemlendirme, biraz rahatsız etmek için neden olacaktır. Bu etkileşim hiperekstansiyon gücü dağıtmak için tasarlanmıştır.

Pivot / Dönme

Merkezi konumu NexGen RH Diz menteşe mekanizması menteşe diz tasarımları posteriora göre daha doğal ve tutarlı tibio-femoral kinematiği sonuçlanan yakın tibial komponent eksenine yerleştirilir. Dönme NexGen RH Diz platformu iç ve dış rotasyon hareketinin 25 dereceye kadar izin verir bu yana, yumuşak dokulara çimento arabirimleri burulma displace için tasarlanmıştır.

Menteşe Pim / Kilitleme Mekanizması Modülerlik

Menteşe piminin sonrası uzantı modülerliği implantasyon parçaları monte edilirken diz aşırı deli ya da tutulması gerekmeksizin yürümesine imkan verir. NexGen RH Diz Femoral ve Tibial Bileşenler konuma yapıştırılır ve minimal distraksiyon ile tibia eklem yüzeyinin pozisyona döndürülür vardır. Menteşe sonrası uzantısı kolayca tibia taban plakası yerleştirilir ve sıkılır.

95% Condylan Yükleniyor

Tam uzantı elde edilene kadar bir çok geleneksel döner mafsal diz tasarımlarda, menteşe sıkışma yükünün büyük taşımaktadır. Posteriora yer dönme merkezine sahip Tasarımlar çimento arabirimleri veya menteşe hızlandırılmış polietilen taşıyan aşınma üzerinde stres neden olabilir ortak “rezervasyon”, neden olabilir. NexGen RH Diz RH Diz femoral komponent ve eklem ROM boyunca merkezi iletişim (hiperekstansiyon -3 ° den 120 ° ‘ye) korumak için tasarlanmıştır olarak bu endişeleri giderir. Patentli menteşe tasarım özellikleri tibia kondil ile yükün% 95’i geçmektedir.

Temizleme Talimatları

Sterilite 
Gama ışınlaması etiketleme sembolü ile gösterilir. Ambalaj bütünlüğü ihlal edilmemiştir gibi bu cihazlar sürece steril kalır.Kullanmadan önce her paket kontrol edin ve herhangi bir mühür veya kavite hasarlı veya ihlal veya son kullanma tarihi aşıldığında ise bileşen kullanmayın. Açıldıktan sonra bileşen kullanılması gerekir, atılır, ya da tekrar sterilize.

Tekrar Sterilizasyon Talimatları 
Bunlar sterilizasyon talimatları ANSI / AAMI / ISO standartları ve ilkeleri ile uyumludur. Onlar yeniden işleme yeniden cihazlar için, veya açılmış ancak kullanılmayan edildi ve steril ürün için, steril ürünler için kullanılmalıdır. Tekrar kullanılabilen aletler ve provisionals için ayrıntılı sterilizasyon kılavuzlar için Zimmer kitapçık 97-5000-170-00 (distribütörünüzle edinilebilir) bakın.

Katı metal implantlar cerrahi için hazırlanırken sterilite yanlışlıkla kaybı durumunda, acil kullanım için sadece bir kez tekrar sterilize edilebilir. Bu aşağıda listelenen istisnalara tabidir.

Tekrar sterilize etmeyin

 • Vücut sıvıları veya enkaz ile kirlenmiş veya oylandı Tek kullanımlık-Sadece bileşenler önceden implante edilmiştir
 • Trabeküler Metal ™ Teknolojisi bileşenleri
 • UHMWPE içeren Bileşenleri
 • PMMA içeren Bileşenleri

Yeniden sterilizasyon için orijinal plastik boşluklar veya kapaklar kullanmayın. Tek cihazlar standart bir polietilen veya Tyvek kullanabilirsiniz ® poşet. Kese mühürler vurgulayarak veya kese yırtmadan cihazlar içerebilecek kadar büyük olduğundan emin olun.

Plastikten yapılmış herhangi bir sterilizasyon olguların üstüne ağır eşyalar koymayın. Elde edilen deformasyon plastik malzemenin çatlamaya neden olabilir.

Tiftiği veya enkaz (USP arıtılmış su kullanan) kaldırmak için gözenekli durulayın.

Deterjan ve fırça ile Agresif temizlik elyaf metal balatalı veya boncuk kaplama olarak implantın özellikleri, zarar verebilir.Ayrıca, bazı deterjanlar özellikle polimer ürün, silikon kauçuk yapılanlar durulayın zor olabilir.

Titanyum ve titanyum alaşımları yapılmış ürünler buhar kazanı arıtma kimyasalları veya deterjan artıkları oksit katmanları oluşturabilir. Bu oksitler biyouyumlu olmakla birlikte, gravürler ve stampings yoketmek.

Modüler implant bileşenler ölü boşluk ve genişleme / daralma gerilmeler olası biyolojik yük birikimini en aza indirmek için ayrı ayrı sterilize edilmelidir.

Ürün Broşürü
Indications
This device is indicated for patients with moderate to severe knee instability, significant bone loss and/or ligament deficiencies caused by neoplasms, trauma, rheumatoid arthritis, osteoarthritis, traumatic arthritis, polyarthritis, collagen disorders, and/or avascular necrosis of the femoral condyle, valgus, varus, or flexion deformities, the salvage of previously failed surgical attempts. This device is intended for cemented use only.
Individualization of Treatment
To properly match the components, the femoral and tibial component size must both be reflected on the articular surface label. Mismatching may result in poor surface contact and cause pain, greater wear, or implant instability, or otherwise reduce implant life. Use only instruments and provisionals specifically designed for use with these devices to help ensure accurate surgical implantation, soft-tissue balancing, and evaluation of knee function. Selection of polyethylene components is a matter of physician discretion. Thicker polyethylene components may be needed if the patient is young, heavy, and/or physically active.
Contraindications
Contraindications include: Previous history of infection in the affected joint and/or local/systemic infection that may affect the prosthetic joint, skeletal immaturity, neuropathic arthropathy, osteoporosis or any loss of musculature or neuromuscular disease that compromises the affected limb, a stable, painless arthrodesis in a satisfactory functional position. Total knee arthroplasty is contraindicated in patients who have rheumatoid arthritis (RA) and an ulcer of the skin or a history of recurrent breakdown of the skin because their risk of postoperative infection is greater. RA patients using steroids may also have increased risk of infection. Late infections in RA patients have been reported 24+ months postoperative. WARNINGS This device is for single patient use only. Do not reuse. Do not reinsert an articular surface implant that has been inserted previously. There may be visually nondetectable flaws that could reduce the service life of the implant. Do not use:
 • This product for other than labeled indications (off-label use)
 • Any component if damage is found or caused during setup or insertion
 • Components from other knee systems (and vice versa) unless expressly labeled for such use. Premature wear or loosening may develop and may require surgical explantation
 • Micro-sized patellas with the Rotating Hinge Knee. Excessive wear may result
 • 26 or 29 mm-sized standard patellas with B, C, D, E, or F femoral components unless used in an inset mode. Excessive wear may result
Because the RH Knee is a highly constrained device, the risk of component breakage, loosening, and polyethylene wear may be greater than for less constrained knee implants. Stem extensions are required for both the femoral and tibial components when being used as a revision knee system. The risk of implant failure is higher with inaccurate component alignment or positioning. Soft tissues should be balanced and components’ positioning should be confirmed to minimize edge loading. Fat embolism risk is increased with intramedullary instrumentation and/or cement pressurization. Consider venting the femur or tibia. With simultaneous bilateral knee surgery, release leg tourniquets 10 minutes apart to lessen any lung insult that may occur. PRECAUTIONS
 • Avoid notching, scratching, or striking the device
 • The potential for deep sepsis can be minimized by using biocontamination controls. Continued surveillance for new or recurrent sources of infection should be continued as long as the device is in place.
ADVERSE EFFECTS
 • Loosening or fracture/damage of the prosthetic knee components or surrounding tissues
 • Dislocation and/or joint instability
 • Malalignment of the prosthetic knee components
 • Bone fracture or nerve damage
 • Swelling or infection
 • Leg length discrepancies
 • Poor range of motion
 • Pain
 • Venous thromboembolic disease
 • Inflammation
 • Metal sensitivity
 • Corrosion of metal components (the significance and long-term implications are uncertain and await further clinical evidence and evaluation)